Izolacja Przeciwwilgociowa

Piwnice położone są częściowo lub w całości pod ziemią. Oznacza to, że są narażone na działanie wód gruntowych, które powodują zawilgocenie ścian. Dlatego jeżeli nasz dom jest podpiwniczony i zauważyliśmy niepokojące objawy konieczna jest izolacja przeciwwilgociowa.

Na rynku istnieje wiele metod osuszania i zabezpieczania ścian przed wilgocią, ale wymagają one najczęściej kosztownych i czasochłonnych prac budowlanych takich jak: odkopywanie fundamentów, skuwanie tynków i wiercenie ścian. Inne polegają na użyciu środków chemicznych, które mogą być szkodliwe dla zdrowia, a ich użycie może wiązać się z koniecznością opuszczenia budynku na czas prowadzonych prac.

Nowatorskim sposobem na usunięcie wilgoci z piwnicy i zabezpieczenie przed jej powrotem jest wykorzystanie urządzenia do elektroosmozy. Jest to małe urządzenie, które montuje się w zawilgoconych pomieszczeniach. Jak ono działa? Wykorzystuje się je w przypadkach, gdy powodem występowania wilgoci jest kapilarne podciąganie wód gruntowych. Polega ono na ruchu wody przez mur w górę, przeciwnie do siły ciążenia grawitacyjnego. Podobne zjawisko występuje, gdy zanurzymy w szklance wody kawałek chusteczki higienicznej. Jego przyczyną jest układ napięć elektrycznych powodujący ruch wody w górę. Urządzenie do elektroosmozy wytwarza dodatnie pole elektromagnetyczne, które powoduje odwrócenie przyciągania kapilarnego i powrót wody do gruntu. Po osuszeniu ściany działa ono jak izolacja przeciwwilgociowa i zabezpiecza przed ponownym pojawieniem się wilgoci.

Jak izolujemy budynki?

Izolacje budynków w walce z wilgocią stanowi urządzenie Osuszacz Muru GPL-111, które nie tylko pozwala na osuszanie ścian, ale następnie zapewnia stałe zabezpieczenie przeciwwilgociowe.

Aby zamówić nasze urządzenie należy napisać wiadomość poprzez formularz kontaktowy lub skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem: +48 510 089 967.
Na urządzenie Osuszacz Muru GPL-111 zapewniamy 20 letnią gwarancję.
Tak! Urządzenie Osuszacz Muru GPL-111 wykorzystując zjawisko odwróconej elektroosmozy pozwala na odwrócenie procesu przyciągania kapilarnego wypycha wodę do gruntu, jednocześnie zapewnia stałą izolację przeciwwilgociową.