Wilgoć w domu może mieć różne przyczyny. Najczęściej jest to wynik złej izolacji przeciwwilgociowej, a czasem zalania. W takim wypadku sprawdzi się osuszanie metodą bezinwazyjną. Na czym ona polega i czemu jest tak popularna?

Elektroosmoza – metoda bezinwazyjna osuszania budynków Szczecin

Osuszanie fundamentów oraz osuszanie budynków można wykonać za pomocą elektroosmozy. Metoda ta polega na użyciu nowoczesnego urządzenia BlockAqua GLP-111. Dzięki temu sprzętowi osuszanie budynku jest bardzo szybkie, a przede wszystkim bezpieczne dla murów. Dodatkowo mury są zabezpieczone przed kolejnym zawilgoceniem i odporne na wodę. Co ważne elektroosmozy można używać o każdej porze roku, bez względu na pogodę. Samo urządzenie jest dość tanie w utrzymaniu, dlatego osuszanie budynków tą metodą nie narazi nas na wysokie koszty. W przeciwieństwie do metody inwazyjnej przy elektroosmozie nie naruszamy struktury murów ani nie musimy się do nich przewiercać, co na pewno zmniejszy koszty. Nie trzeba szpachlować ani zakrywać dziur po osuszaniu.

—–

Szczecin: Osuszacz murów i ścian BlockAqua GPL-111

Cena: 2890 zł netto + podatek VAT

—-

Na czym polega usługa i działanie osuszacza?

Elektroosmoza polega na przemieszczaniu się wilgoci w tzw. polu elektrycznym. Fundamenty w budynkach mają ładunek dodatki, a woda zawsze gromadzi się w niskich partiach fundamentów. To z kolei doprowadza do nawilgacania murów, ponieważ woda nie ma gdzie odparować. Wilgoć można zauważyć po niebezpiecznym dla ludzi i zwierząt grzybie. Przy elektroosmozie powstają fale, które odwracają osmozę – wilgoć jest wypychana z murów, przez co może odparować. Urządzenie jest stawiane w budynku, bez potrzeby przewiercania się do fundamentów. To bardzo nowoczesna metoda osuszania pomieszczeń, zarówno tych mieszkalnych jak i piwnic lub kotłowni. Osuszanie ścian sprawia, że nie ma on wilgoci, co prowadzi również do odgrzybiania murów – pozbędziesz się więc grzybów i pleśni.

Tanie, kompleksowe osuszanie murów, ścian i odgrzybianie mieszkań

Osuszanie budynków metodą elektroosmozy jest również dość tanie – urządzenie zużywa jedynie 1,5 kW energii na miesiąc, co jest dobrą wiadomością dla osób, które nie chcą płacić dużo za energię elektryczną. Proces osuszania murów trwa od kilku miesięcy do kilku lat w zależności od stopnia zawilgocenia murów. Jest to długi czas, jednak dzięki osuszeniu budynku mamy pewność, że pozbędziemy się grzyba oraz pleśni, a budynek nie będzie stanowił zagrożenia dla domowników.

Osuszanie po zalaniu – zamów osuszacze Szczecin

Usługi elektroosmozy są dostępne w wielu miastach w Polsce, takich jak Szczecin – osuszanie budynków pozwoli na oszczędzenie nawet 60% na ogrzewaniu budynków, a także na pozbyciu się wilgoci z fundamentów. 

Osuszanie Szczecin – kompleksowa usługa

Zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania naszch klientów dotyczące oferty osuszania domów.

Zdecydowanie warto wykorzystać również ozonowanie, aby w sposób profesjonalny przywrócić pomieszczenie do pełnej budowlanej sprawności.

Wynajem czy zakup specjalistycznego sprzętu?

Uwaga! Nie oferujemy wynajmu osuszaczy, sprzedajemy sprawdzone, bezinwazyjne urządzenie, które pozwoli Ci pozbyć się wilgotności w murach na stałe tj. urządzenie GPL-111 wykorzystujące zjawisko elektroosmozy. Nie sprzedajemy osuszaczy kondensacyjnych czy osuszaczy podposadzkowych, nagrzewnic.