Jak skutecznie walczyć z wilgocią w domu?

izolacja-przeciwwilgociowa

Poszukiwanie skutecznego sposobu na usunięcie nadmiaru wilgoci od dawna spędza sen z powiek wielu ludziom. Najlepiej, gdy zastosowana metoda nie ingeruje w konstrukcję murów, ani fundamentów, zbędne są wówczas ewentualne środki chemiczne. Jeżeli w domu zauważa się zbyt duże ilości wilgoci, konieczne jest natychmiastowe wdrożenie naprawy tej sytuacji. Zaniedbanie tej kwestii negatywnie wpłynie na cały budynek oraz zdrowie osób w nim przebywających. Jest to szczególnie groźne dla dzieci, osób starszych oraz mających problemy z układem oddechowym. Najlepsza może okazać się metoda elektroosmozowa.

Wilgoć w domu – jak z nią walczyć?

Przeciwdziałanie występowaniu nadmiaru wilgoci w domu może przybierać różne formy. Zdecydowanie najlepiej decydować się na bezinwazyjne metody, gdyż nie będą one w żaden sposób ingerowały w fundamenty ani mury. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy izolacja budynku nie została przeprowadzona lub wykonana, ale w sposób niedbały. Wówczas pojawia się problem i to niemały. Z pomocą przychodzi metoda elektroosmozy, której schemat działania pozwala na właściwe przemieszczanie się wody do ziemi, a nie w górę – po murze. Osuszanie murów w ten sposób jest dość czasochłonne, jednak większość firm je przeprowadzających udzielają długiej gwarancji. W większości przypadków odpowiedzialny za zbyt dużą ilość wody w pomieszczeniach jest nieprawidłowa jej droga. Dzięki zastosowaniu fal elektromagnetycznych, można odwrócić jej bieg przy wykorzystaniu dedykowanych do tego celu urządzeń. Wystarczy ustawić je w odległości kilku lub kilkunastu metrów od fragmentu z największym stężeniem wilgoci. Zastosowane fale oczywiście muszą mieć właściwą częstotliwość i natężenie, tylko wówczas wykazują się największą skutecznością. W ten sposób generowana jest tak zwana odwrotna osmoza. Całkowite osuszenie budynku nie następuje jednak od razu, najczęściej czas oczekiwania wynosi do kilkudziesięciu miesięcy.

Elektroosmoza jako sposób na walkę z pleśnią i grzybami

Nadmiar wilgoci w domach wpływa bezpośrednio na powstawanie pleśni i grzybów na ścianach i suficie, co ma negatywny wpływ na zdrowie i codzienne funkcjonowanie mieszkańców. Ratunek można odnaleźć w elektroosmozie, a konkretnie w urządzeniu BlockAqua GPL-111, które nadaje się jednocześnie do zastosowania w domach z cegieł, cementu oraz innych materiałów. Czas działania rozmieszczonych urządzeń jest uzależniony od kilku czynników. Chodzi między innymi o grubość ścian i rodzaju oraz jakości zastosowanych materiałów do ich wybudowania. Jeżeli w domu zalega niewiele wilgoci, to pierwsze efekty można zauważyć już po kilku miesiącach, im większy jest problem – tym więcej czasu jest potrzebne. Największą korzyścią jest długotrwałość uzyskanych efektów. Ważne jest, by urządzenie pracowało nieustannie, nie należy jednak martwić się o ewentualne koszty. Pobierane są niewielkie zużycia energii elektrycznej, dlatego domowy budżet nie ulegnie nadszarpnięciu. Całkowity koszt działania takiego urządzenia oscyluje w okolicach złotówki miesięcznie.

 

Leave a Comment

(0 komentarze/y)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *